Poradnik5 minuty

10 zasad randkowania

10 zasad randkowania

Zasada nr 1: Będziesz mówić prawdę

Zakładasz właśnie konto na portalu randkowym dla osób dojrzałych. Wypełniasz profil i trudno Ci się oprzeć pokusie podkolorowania nieco swojego życia lub wyglądu? To nic dziwnego. W końcu, gdy szukamy nowego partnera, chcemy zawsze pokazać się od jak najlepszej strony. Odjąć sobie kilka lat? Dodać sobie kilka centymetrów wzrostu? Ani jedno ani drugie nie wydaje się być randkowym faux pas. Jednak to tylko pierwszy krok w stronę porażki na pierwszym spotkaniu. Prawda jest taka, że gdy przychodzi co do czego, fakt, że nie masz sylwetki „szczupłej” lub że bliżej Ci do 45. niż 35. urodzin, prędzej czy później wyjdzie na jaw. I problem nie tkwi w tym, że masz kompleksy – bo to normalne – lecz w tym, że oszukana osoba tym sposobem traci do Ciebie zaufanie. W końcu skoro kłamiesz w kwestii detali, jak można Ci ufać w sprawach naprawdę ważnych? Przyciągaj ludzi tym, kim jesteś naprawdę.

Zasada nr 2: Wybredność nie popłaca

Wiele osób nie ma cierpliwości do randek dla osób dojrzałych – zarówno tradycyjnych, jak i tych online – ponieważ nie mogą znaleźć kogoś interesującego tak szybko, jakby tego chcieli. Szansa, że Twoja idealna druga połówka pojawi się w okamgnieniu jest niewielka. Dlatego warto podejść do tematu realistycznie i zachować otwartość umysłu, jeśli chodzi o poznawanie różnych ludzi. Dopiero w ten sposób przekonasz się, z kim nawiążesz wartościową relację. Nie ograniczaj się do swojego zwykłego „typu” i eksperymentuj, a na pewno poznasz kogoś zaskakującego.

Zasada nr 3: Spotykaj się szybko

Większość szukających randek dla osób dojrzałych wiedzie aktywne życie. Łatwo jest wsiąknąć w wielotygodniowe rozmowy przez e-mail, bo cały czas odkładamy prawdziwe spotkanie z drugą osobą. Zwykle u podstaw tego problemu leży zarówno fakt, że mamy dużo na głowie, jak i lekkie zdenerwowanie. To prawda, że można nawiązać z kimś relację przez e-mail lub na czacie, ale warto jak najszybciej spotkać się w rzeczywistości, aby zobaczyć, czy jest między Wami chemia. Maksymalnie 5–6 wiadomości wystarczy, żeby ocenić, czy chcesz spotkać się z daną osobą. Przestań wysyłać wiadomości i zacznij randkować!

Zasada nr 4: Nie pospieszaj biegu spraw

Gdy już się spotkacie, czas zdjąć nogę z gazu. Umawianie się z drugą osobą to nie jest wyścig. Ciesz się z poznawania kogoś nowego i ciekawego, ale nie myl pożądania z miłością. Nie ma potrzeby zbytnio się spieszyć, dopóki nie masz pewności, że tego właśnie chcesz. Poczekaj ze zobowiązaniem, aż dobrze poznasz tę drugą osobę – zazwyczaj zajmuje to kilka miesięcy.

Zasada nr 5: Nie rezygnuj z życia

Pamiętaj, żeby poza randkami dla osób dojrzałych angażować się w inne rzeczy, które lubisz. Dzięki temu Twoje życie będzie nadal interesujące i satysfakcjonujące. Raz na jakiś czas zrób sobie przerwę i odpocznij od randkowania. Unikaj zasypywania drugiej strony telefonami, e-mailami lub wizytami na ostatnią chwilę i pozwól relacji rozwijać się w naturalnym tempie.

Zasada nr 6: Nie zakładaj, że druga osoba jest tą jedyną

Ogłoszenie po tygodniu lub dwóch, że jesteście bratnimi duszami może wydawać się romantyczne, ale efekt prawdopodobnie będzie odwrotny od zamierzonego. Jeśli włożysz w nowy związek zbyt dużo serca już na starcie, jest spora szansa, że gdy się nie uda, będziesz bardzo cierpieć. Pamiętaj, że ta druga osoba nadal prawdopodobnie chodzi na randki – przynajmniej dopóki nie uznacie, że chcecie być razem. Ma też swoje życie, zupełnie niezwiązane z Tobą.

Zasada nr 7: Nie udzielaj zbyt wielu informacji

Masz swoją przeszłość. Ta druga osoba też. W świecie dojrzałego randkowania wszyscy mają długą historię, która odgrywa istotną rolę w naszym codziennym życiu. Jednak rozmawianie o szczegółach tej przeszłości, zwłaszcza o byłych partnerach lub małżonkach, może wzbudzać zazdrość lub chęć rywalizacji, a co za tym idzie – znacznie zmniejszyć szansę na powodzenie związku. Obgadywanie swoich byłych partnerów lub wyśmiewanie się, po kilku drinkach, z dziwnych jednorazowych przygód może w danej chwili wydawać się świetnym pomysłem – ale nigdy nie jest.

Zasada nr 8: Nie możesz przyjaźnić się z byłymi partnerami

Niezależnie od przyczyn zakończenia ostatniego związku, korzystasz z portalu randkowego dla osób dojrzałych, żeby znaleźć swoją nową drugą połówkę. Nawet jeśli udało Ci się rozstać z kimś na przyjaznych warunkach, żeby zbudować coś wartościowego z nową osobą, nie możesz przyjaźnić ani spotykać się z duchami przeszłości w zakresie większym niż to niezbędne. To nie fair wobec nowej osoby w Twoim życiu, która może czuć się nieswojo, dopóki lepiej Cię nie pozna. Masz kontakt z byłym partnerem lub byłą partnerką? Wyobraź sobie, że Twoja nowa sympatia robi dokładnie to samo. Jak się z tym czujesz?

Zasada nr 9: Nie przeciągaj sprawy

Nie warto kontynuować z kimś związku, jeśli już wiesz, że to nie jest to, co Cię interesuje. Zerwanie z kimś wymaga nie lada odwagi – zwłaszcza jeśli jesteście ze sobą od dłuższego czasu – ale kurczowe trzymanie się związku marnuje czas obu stron. Im szybciej podejmiesz działanie, tym szybciej i Ty, i druga osoba – zwłaszcza ta druga osoba – będziecie mogli ukoić złamane serce i dalej szukać kogoś lepszego dla siebie.

Zasada nr 10: Nie przejmuj się porażkami

Dojrzałe randkowanie, tak jak życie, wiąże się z sukcesami i porażkami. Kieruj się tym, co na pewno przynosi Ci radość i szczęście. Nie idź na kompromisy, gdy nie masz przekonania, że warto. Nie miej do siebie żalu, gdy coś, co szło zupełnie dobrze, jednak się nie uda. I nie użalaj się nad sobą, gdy nie wszystko od razu układa się idealnie. Cały czas szukaj jednak kogoś, kto naprawdę Cię doceni oraz z kim możesz zbudować cenny, wartościowy związek na długo. Powodzenia na randkach!

Przeczytaj więcej specjalistycznych porad dotyczących randkowania lub poradnik dla początkujących randkowiczów.

Portal randkowy dla podobnie myślących singli!
Znajdź singli o podobnych zainteresowaniach
Zarejestruj się bezpłatnie