Od czego zacząć?
Na początek stwórz swój profil w portalu randkowym. Nasi eksperci mówią, że w opisie należy używać takich słów, jak „miłość”, „miły czas” i „znajomi”, ponieważ większości pytanych osób kojarzą się one z atrakcyjnością i pozytywnymi emocjami. Bądź zawsze sobą i nie martw się, jeśli niektórych to zniechęca, bo te osoby po prostu nie są dla Ciebie odpowiednie. Gdy już zaczniesz zdobywać polubienia, czas napisać coś więcej niż „Cześć, jak się masz?”, aby przykuć czyjąś uwagę i zacząć poznawać tę osobę.Nie przesadzaj z powagą
Najlepsza porada dotycząca randek online? Unikaj typowych podrywów (chyba że znasz jakiś naprawdę zabawny i nietypowy), ale nie przesadzaj z powagą. Twój profil zawiera już informacje o Twoim wieku i pracy, więc w opisie raczej pokaż swoją osobowość. Opowiedz żart albo anegdotę na swój temat – tylko pamiętaj, żeby wszystko miało pozytywny wydźwięk. Nikt nie lubi na pierwszej randce spotykać się z marudą.Dla Pań…
Próba zaimponowania komuś, kto Ci się podoba, może przyprawiać o ból głowy. Jednak nasi eksperci mają na to odpowiedź w poradniku dotyczącym randkowania: skąd wiadomo, czy kogoś uwodzisz, czy też raczej odwodzisz? Współczesne randkowanie jest pełne pułapek, a ghosting i osławione wakacyjne romanse często kończą relację, zanim na dobre się zaczęła. Klucz do sukcesu w randkowaniu leży w tym, aby jasno przekazać, czego szukasz, ale jednocześnie nie wywierać nadmiernej presji. Innymi słowy – liczy się komunikacja.A dla Panów…
Czy wiesz, że 60% osób wybierze Cię chętniej, jeśli na jednym z Twoich zdjęć będzie pies? Osoby szukające partnerów najczęściej cenią sobie odpowiedzialność i to, że dana osoba jest godna zaufania, więc warto wykazać się tymi cechami – oraz swoim pupilem! Jednak psy to za mało – niestety! Odpowiedni ubiór i pokazanie w profilu swojej osobowości to również sposoby na zdobycie polubień.Pomocy! Idę na pierwszą randkę
Gdy już wspólnie uznacie, że podobacie się sobie, zaczniecie rozmowę i ustalicie, kiedy możecie się spotkać, czas na pierwszą randkę. Zaczynasz czuć presję? Niepotrzebnie! Jak to mawia nasza trenerka randkowa: traktuj randkę jako początek czegoś fajnego, a nie wielki finał. Na randkach powinniśmy się dobrze bawić, a poznawanie kogoś nowego tak naprawdę sprowadza się do decyzji, czy lepiej się tylko przyjaźnić, czy też iść dalej…A jeśli nie ma chemii…?
Pierwsza randką już za Tobą, ale między Wami nie zaiskrzyło. To oznacza jedno – nieprzyjemną wiadomość. Niezależnie od tego, czy ją piszesz, czy też otrzymujesz, odrzucenie nigdy nie jest łatwe, dlatego możecie po prostu oboje zerwać kontakt (tzw. ghosting). I choć usłyszenie, że komuś się nie podobasz, potrafi być przykre i demoralizujące, odrzucenie jest normalną częścią życia, więc postaraj się nie brać tego do siebie. Pamiętaj, że randkowanie to podróż, której najlepszą częścią jest zdobywanie nowych doświadczeń i odkrywanie, czego oczekujesz i czego nie lubisz, jeśli chodzi o poszukiwanie drugiej połówki.Sekstować czy nie sekstować… Oto jest pytanie
Kwarantanny i pandemia całkowicie odmieniły świat randek online. Coraz więcej ludzi szuka prawdziwej więzi, a możliwość lepszego poznania się pozwoliła nam dokładnie dowiedzieć się, czego oczekujemy od randek online. Tylko 23% singli deklaruje, że podczas lockdownu brakowało im seksu… To nie oznacza jednak, że całkowicie porzucili temat. Z badań wynika, że od pierwszego lockdownu w 2020 r. 54,5% ludzi sekstuje więcej niż kiedyś. Głównym celem sekstowania jest poczucie się sexy i komfortowo, więc nie czuj presji, że musisz to robić z osobami przesyłającymi Ci obnażone zdjęcia lub przypadkowe zdjęcia swojego sześciopaku, jeśli nie masz ochoty.Krótki glosariusz randkowania online
Skoro już znasz podstawowe porady dotyczące randek online, czas zrozumieć, o czym tak naprawdę piszą ludzie. Portale randkowe zyskują na popularności, a wraz z rosnącą liczbą użytkowników pojawiają się nowe określenia dziwnych, wspaniałych i czasami nieprzyjemnych zachowań ludzi na portalach (pamiętaj, że Ciebie też to może dotyczyć, więc unikaj ich!).- Benching – oznacza odstawienie kogoś na ławkę rezerwowych na wypadek, gdyby Twój główny związek jednak nie wypalił.
- Breadcrumbing – wysyłanie wiadomości raz na jakiś czas, żeby przypomnieć komuś o sobie. Jeśli ktoś nie chce się nigdy spotkać, ale wciąż wysyła wiadomości – to jest właśnie breadcrumbing.
- Catfishing – internetowy klasyk. Zdjęcie tej osoby w ogóle nie odpowiada rzeczywistości. To temat dla Neva i Maksa…
- Cuffing season – okres obrączkowania. Wyobraź sobie taki scenariusz: nadchodzi zima, dni coraz chłodniejsze. Jedyne, czego pragniesz, to przytulić się do kogoś w ciepełku. Ale jednocześnie nie widzisz was razem na dłużej, więc do wiosny będzie po sprawie.
- Curving – odrzucenie.
- Cushioning – czyli poduszka bezpieczeństwa. Zjawisko podobne do benchingu. Chodzi o to, aby złagodzić sobie upadek po rozpadzie związku i wpaść w ramiona osoby, z którą ciągle rozmawiasz.
- DTR – rozmowa o związku. Czy jesteśmy parą? Czy to coś poważnego? Musimy to jakoś nazwać.
- Freckling – przeciwieństwo okresu obrączkowania (cuffing season), czyli letnie wieczory i długie spacery w parku.
- Genderfluid – jak wiemy, tożsamość płciowa to konstrukt społeczny, a jeśli ktoś określa się jako genderfluid, oznacza, że tożsamość płciowa tej osoby zmienia się zależnie od dnia.
- Ghosting – całkowite zniknięcie po randce. Jakby tej osoby w ogóle nie było.
- Haunting lub zombie-ing – taka sytuacja: byliście na randce, następnie druga osoba całkowicie zniknęła (ghosting…), a po dwóch miesiącach pisze: „Przepraszam, ale miałem mnóstwo pracy! Może znów się umówimy?”. I tak umawiacie się, po czym ta osoba znowu znika. To właśnie jest haunting lub zombie-ing.
- Bombardowanie miłością – gdy ktoś zachowuje się cudownie, ciągle pisze, wciąż Cię wychwala… A potem nic. Bombardowanie przypomina ghosting, ale jest znacznie bardziej intensywne i brutalne, gdy ostatecznie dobiega końca.
- Niebinarność – osoby niebinarne uważają, że ich tożsamości płciowej nie da się jednoznacznie określić słowami mężczyzna lub kobieta.
- Panseksualizm – osoby panseksualne czują pociąg do ludzi niezależnie od ich płci lub tożsamości płciowej. Kluczem jest tu relacja.
- Poliamoria – niektórzy uznają, że nie mogą lub nie chcą spełniać się romantycznie w jednym związku i pragną wielu związków jednocześnie. Na tym polega poliamoria.
- Roaching – gdy ktoś ukrywa, że spotyka się z innymi, zwykle powołując się na niewiedzę, że interesuje Cię monogamia.
- Situationship – etykietowanie bywa naprawdę trudne, więc jeśli chcesz z kimś być, ale bez presji nazwania tego, co was łączy, mamy do czynienia z situationship.
- Slow fade – powolne wygasanie, czyli odpowiedzi są coraz wolniejsze, a dana osoba coraz bardziej zajęta, aż w końcu nie ma w ogóle dla Ciebie czasu. Taki ghosting, tylko rozciągnięty w czasie.
- Nagrzany – sprawiający wrażenie szczególnie potrzebującego seksu. Raczej negatywne określenie.
- Wokefishing – gdy ktoś twierdzi, że ma liberalne poglądy (np. profil o prawach społeczności LGBTQ+), ale w rzeczywistości myśli i działa zupełnie inaczej.