Wspólne chwile podczas rozmowy wideo

Jak działają wideorozmowy na Meetic?

Ta funkcja pozwala na wideorozmowę, podczas której widzicie siebie nawzajem i możecie miło spędzić czas bez faktycznego spotkania. Funkcja jest dostępna tylko dla osób, które już rozpoczęły rozmowę z inną osobą i wymieniły co najmniej 4 wiadomości. Dlaczego warto z niej korzystać? Wideorozmowa bardziej przypomina prawdziwe spotkanie oraz pozwala nawiązać autentyczną relację. Stanowi też świetny sposób na sprawdzenie, czy jest między wami chemia, oraz pogłębienie emocji, które mogły Was połączyć podczas pierwszych rozmów na czacie.

Jeśli to Ty dzwonisz…

  1. W oknie rozmowy dotknij ikony kamery, która pojawi się w prawym górnym rogu ekranu telefonu lub komputera.
  2. Poznaj wskazówki, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać możliwości wideorozmowy w sposób pewny i bezpieczny. Zanim ujawnisz prywatne informacje, takie jak adres lub numer telefonu, daj sobie czas na poznanie drugiej osoby.

Jeśli ktoś do Ciebie dzwoni

  1. Nie czuj presji – nie musisz odbierać. Jeśli nie możesz lub nie chcesz teraz rozmawiać, odrzuć rozmowę. I nie martw się, na pewno nikogo nie obrazisz w ten sposób. Osoba dzwoniąca zobaczy jedynie, że nie udało się nawiązać połączenia, a nie że rozmowa została odrzucona.
  2. Chcesz zaakceptować rozmowę? Możesz to zrobić bez obaw. Jeśli kiedykolwiek doświadczysz nieodpowiedniego zachowania, zgłoś nam to od razu lub zaraz po zakończeniu rozmowy przyciskiem Zgłoś. Możesz też w dowolnej chwili zakończyć rozmowę.

 

Przygotuj się na wideorozmowę na żywo

 

Wybierz odpowiedni moment

Od kilku dni piszesz z kimś, kto Ci się podoba (i z wzajemnością) i chcesz lepiej tę osobę poznać. Może porozmawiacie w sposób nieco bardziej naturalny? To idealna okazja na wspólną wideorozmowę.

Zasugeruj to i omówcie dogodny termin. Taka rozmowa to internetowy ekwiwalent pierwszej randki, bo po raz pierwszy zobaczycie się w rzeczywistości i będziecie mogli swobodnie rozmawiać. Dlatego warto, abyście oboje byli gotowi i w odpowiednim nastroju.

Diabeł tkwi w szczegółach

Wideorozmowa pokazuje, że oboje chcecie zrobić kolejny krok na drodze do lepszego poznania się. To nie jest zwykła rozmowa telefoniczna: wasza pierwsza wideorozmowa to wyjątkowa okazja, żeby miło spędzić czas i zadbać o to, abyście oboje chcieli powtórzyć spotkanie.

Najpierw wybierz odpowiednie miejsce na rozmowę. Pokój dzienny jest zwykle najlepszym wyborem, bo pozwala wygodnie siedzieć na kanapie i jednocześnie zapewnia drugiej osobie drobny wgląd w Twój dom. Warto też rozważyć kuchnię, bo zwykle emanuje ona domową atmosferą i spokojem.

Zwróć uwagę na to, co znajdzie się w kadrze kamery, ponieważ te same rzeczy będzie widzieć osoba po drugiej stronie ekranu. Parapet, książki, lustro lub rośliny tworzą ciepłą atmosferę i są miłe dla oka. Jeśli nie chcesz zbyt dużo od razu ujawniać, unikaj pokazywania zdjęć lub rzeczy bardzo osobistych.

Zadbaj o oświetlenie. Jeśli rozmawiacie za dnia, usiądź jak najbliżej okna, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło. Pamiętaj tylko, żeby słońce było za ekranem i oświetlało Twoją twarz – w przeciwnym wypadku druga osoba nie będzie Cię widzieć. Wykorzystaj też miękkie, cieplejsze światło późnego popołudnia, gdy słońce powoli zachodzi. Jeśli pada lub rozmawiacie wieczorem, włącz światła – ale tak żeby nie świeciły bezpośrednio na kamerkę lub Ciebie – aby stworzyć przyjemniejszą atmosferę.

Pamiętaj też, żeby nie trzymać ekranu komputera ani telefonu zbyt blisko twarzy. Postaw go gdzieś – np. na stoliku kawowym – dzięki czemu nasz większą swobodę ruchów i możesz bez problemu wyrażać emocje. Tym sposobem poczujesz, jakbyście naprawdę ze sobą siedzieli w barze lub restauracji, co sprawi, że łatwiej będzie Ci się zrelaksować. Upewnij się też, że komputer lub telefon mają naładowaną baterię lub że masz ładowarkę pod ręką. Nic nie frustruje bardziej niż wyczerpująca się bateria podczas ciekawej i dalekiej od zakończenia rozmowy.

Jak rozpocząć rozmowę?

Ogromną zaletą wideorozmów na portalu Meetic jest fakt, że są one dostępne tylko osobom, które już wysłały sobie kilka wiadomości. Dlatego też powinniście być na etapie, na którym w naturalny sposób możesz kontynuować rozmowę lub po prostu spytać, jak minął dzień. Nie musisz wymyślać niczego szczególnego do powiedzenia – najważniejsze to poświęcić tej osobie uwagę i wykazać szczere zainteresowanie. Jak wiesz z doświadczenia, gdy dwoje ludzi łączy pewna więź, rozmowa płynie naturalnie, a wspólne cisze są równie przyjemne jak słowa.

Puść wodze fantazji

Wideorozmowy to idealny sposób na pokazanie swojej spontanicznej i pozytywnej natury. Możecie na przykład lepiej się poznać poprzez ułożenie zabawnych pytań:

  • „Z czego jesteś najbardziej dumny(-a)?”
  • „Kogo najbardziej podziwiasz za śmiałość i odwagę?”
  • „Najmilsze wspomnienia z wakacji”
  • „Co najbardziej lubisz w miejscu, w którym obecnie mieszkasz?”
  • „Świat byłby lepszy, gdyby…?”
  • „Jaka jest najbardziej szalona rzecz, którą chcesz zrobić?”

Mamy dużo doświadczenia w łączeniu ludzi, więc możesz nam zaufać, że poczucie humoru i rozrywkowość odgrywają istotną rolę w sztuce uwodzenia. Eksperci w dziedzinie związków są zgodni, że wspólny śmiech umacnia związek i pogłębia relację. Masz ogromne pole do popisu.

Możesz też nadać rozmowie konkretny charakter – np. umówić ją podczas kolacji. Przygotujecie ładnie zastawiony stół, kilka świeczek, a może nawet ugotujecie to samo danie. To (prawie) jak kolacja w restauracji. Możecie też iść w coś prostszego i przygotować sobie drinka, jak w barze.

A może wspólny spacer? Włóżcie słuchawki i zaczerpnijcie świeżego powietrza w oczekiwaniu na chwilę, gdy będziecie mogli faktycznie robić to razem.

Jak szybko zobaczysz, wideorozmowy to znakomity sposób na miłe spędzenie czasu z osobą, z którą łączy Cię ten sam pogląd na życie.

Bo to idealny moment, aby wspólnie cieszyć się życiem.

Portal randkowy dla podobnie myślących singli!
Znajdź singli o podobnych zainteresowaniach
Zarejestruj się bezpłatnie