Poradnik3 minuty

Kiedy wrócić do randkowania po długim związku?

Kiedy wrócić do randkowania po długim związku?

Gdy rozpada się związek – zwłaszcza w późniejszej części życia – wiele osób zastanawia się, ile trzeba odczekać – jeśli w ogóle powinno się to robić – zanim wróci się do świata randek. Na pewnym etapie życia – zwykle przed czterdziestką – związki równie szybko się pojawiają, jak i znikają. Z czasem jednak sytuacja nieco się uspokaja. Ale wbrew pozorom okoliczności i wtedy, i teraz są zaskakująco podobne.

Szkopuł tkwi w wyczuciu czasu. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że na dłuższą metę lepiej będzie Ci, gdy stworzysz nowy, bazujący na miłości związek. Ale czy należy od razu zacząć umawiać się na randki? A może lepiej dać sobie chwilę odpocząć? Jak to bywa w życiu, zdania są podzielone:

Jeśli myślisz o tym, żeby zacząć umawiać się na randki, nie ma na co czekać.

– Jeśli myślisz o swojej przyszłości i dochodzisz do wniosku, że w związku będzie Ci lepiej, masz odpowiednie nastawienie, żeby poznać kogoś nowego.

– Jeśli masz ochotę na nowy związek – decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Podobnie jak w czasach młodości, o tym, czy już czas zacząć szukać kogoś nowego, decydujesz Ty i tylko Ty. I nie ma znaczenia, jak poprzedni związek się zakończył.

– Nie ma co ukrywać, że podobnie jak kiedyś, Twoje zainteresowanie umawianiem się na randki może być raz większe, a raz mniejsze. Jeśli masz ochotę na randkowanie, wykorzystaj tę okazję i idź za ciosem – umawiaj się z innymi singlami i singielkami po 40 szukającymi miłości.

– Nie marnuj czasu na użalanie się nad sobą lub rozmyślanie na temat poprzednich związków. I nie chodzi o to, że nie są one ważne czy też że nigdy nie miały miejsca, ale o to, że lepiej skupić się na nowej relacji. Oceń ostatni związek, zastanów się, co Ci się w nim podobało a co nie bardzo, i wykorzystaj wnioski w świecie randek online.

Wracaj do randek stopniowo

– Koniec związku to zazwyczaj trudna sytuacja. Jego zbudowanie wymagało czasu, wysiłku i zaangażowania, a więc naturalne jest, że emocje i wspomnienia nie znikną tak po prostu. Zastanów się nad poprzednimi związkami i ich najlepszymi elementami, a następnie wykorzystaj je w następnej podróży przez świat randek online.

– Nie spiesz się z nowym związkiem, zanim nie przetrawisz do końca tego poprzedniego. Daj sobie czas, zanim się do czegoś zobowiążesz. Randki online to nie wyścig – masz mnóstwo czasu, żeby poznać świat randek po 40 i zdecydować się na nowy związek.

– Umawianie się na randkę to proces wieloetapowy – zwykle zaczyna się od spojrzenia lub mrugnięcia okiem, potem są wiadomości, randka i reszta. Jeśli nie masz pewności, czy chcesz już teraz spotkać nowych singli lub nowe singielki po 40, daj sobie trochę czasu, żeby porozmawiać zdalnie z interesującymi Cię osobami. Zobacz, kto ciekawy też szuka miłości.

– Pamiętaj, że umawianie się na randki to Twoja decyzja – nic nie musisz. Nie ma nic złego w spędzaniu czasu w świecie randek online, żeby zobaczyć, na co możesz liczyć. Zawsze możesz też zwolnić tempo na tyle, na ile chcesz, aż znajdziesz kogoś, kto szuka tego samego co Ty.

Przeczytaj więcej specjalistycznych porad dotyczących randkowania lub poradnik dla początkujących randkowiczów.

Portal randkowy dla podobnie myślących singli!
Znajdź singli o podobnych zainteresowaniach
Zarejestruj się bezpłatnie