Poradnik4 minuty

5 oznak gotowości na nowy związek – lub absolutnego i definitywnego jej braku

5 oznak gotowości na nowy związek – lub absolutnego i definitywnego jej braku

Czy to już czas? Czy to już czas na miłość? Nasza ekspertka Kate Taylor podpowiada, co wskazuje o gotowości na nowy związek oraz co można zrobić, jeśli jeszcze nie czas.

Oznaki gotowości:

1. Widzisz siebie i związki w pozytywnym świetle

Oto prosty test. Ustaw minutnik na 2 minuty i spisz wszytko, co sprawia, że doskonale sprawdzasz się jako partner lub partnerka w związku. Gdy czas upłynie, podlicz, ile rzeczy udało Ci się wypisać. Jeśli jest ich co najmniej 5, czas na randkę. Zachowaj listę i wykorzystuj ją, aby przypominać sobie, dlaczego nie musisz się godzić na kompromisy.

Mniej niż 5? Możliwe, że po prostu wolno piszesz… Ale może też brakować Ci pewności siebie. Nie rzucaj się od razu w szał randkowania. Poświęć najpierw nieco czasu, żeby skupić się na SOBIE – na tym, co lubisz robić, nosić, jeść, pić, oglądać, czytać… Polub siebie, aby poczuć, że jesteś osobą godną uwagi, idealnie niedoskonałą, która do każdego związku wnosi dużo dobrego. Gdy zyskasz nieco pewności siebie i znów poczujesz, że jesteś osobą unikalną i atrakcyjną, czas na nową randkę.

2. Miłość jest wszędzie (podobno)

Znasz określenie „efekt potwierdzenia”? To termin z psychologii, który dotyczy tendencji do dostrzegania rzeczy, które potwierdzają naszą opinię, zwłaszcza w kwestiach uczuciowych. Dzięki temu zjawisku szybko ocenisz, czy czas na randki.

Przypomnij sobie wszystkie ostatnie wydarzenia w jakiś sposób dotyczące związków. Czy były to same porażki i katastrofy? Twoja ulubiona para aktorów zerwała ze sobą? W wiadomościach podano, że kobiety po pięćdziesiątce mają większą szansę na lot na Marsa niż na wyjście za mąż? Adele wydała nowy album? A MOŻE pamiętasz uroczą parę z programu w telewizji? Emocjonalne spotkanie dwojga ludzi na dworcu? Albo pełen radości ślub kogoś bliskiego? Jeśli w głowie masz raczej pozytywne wspomnienia, pozytywnie się też czujesz, a to oznacza jedno – możesz zacząć randkować. Jeśli perspektywa jest raczej negatywna, spróbuj przypominać sobie pozytywne, szczęśliwe wydarzenia. Dzięki temu zdasz sobie sprawę, że miłość faktycznie towarzyszy nam na co dzień, a to z kolei przełoży się na bardziej optymistyczny sposób myślenia i większą pewność siebie podczas randkowania.

3. Nie śledzisz byłego ani byłej online – ani nie dopytujesz się, co u tej osoby słychać

Kiedy ostatni raz zdarzyło Ci się szukać informacji o byłym partnerze lub partnerce? Może na portalach społecznościowych lub wypytując wśród znajomych? Jeśli odpowiedź brzmi „dziś” – zostaw portal randkowy online, bo jeszcze nie czas.

Jeśli ponad miesiąc temu – nie czekaj, czas na następną rundę.

A jeśli coś pomiędzy, czytaj dalej. Dlaczego wciąż szukasz informacji o tej osobie? Kwestia nawyku? W takim wypadku postaw sobie za cel powstrzymać się od tego przez najbliższe 72 godziny. A gdy zaczniesz się zastanawiać, co ta osoba robi, świadomie przekieruj myśli na swoje życie. Może spędzisz weekend ze znajomymi? Jeśli natomiast robisz to, bo nie możesz znieść myśli, że ta osoba mogła znaleźć sobie kogoś innego, jeszcze nie czas na randki. Daj sobie czas, żeby pogodzić się z rozstaniem i popracuj nad pewnością siebie. W tym celu ustal sobie szereg małych, ale satysfakcjonujących celów, a następnie je realizuj, aż w końcu będziesz z większym optymizmem patrzeć w przyszłość.

4. Nie możesz doczekać się randek

Wyobraź sobie, że masz dziś randkę. Co czujesz? O gotowości do randkowania świadczą takie pierwsze reakcje, jak: „Super! Mogę włożyć te nowe ciuchy” lub „Trochę się denerwuję, ale na miejscu na pewno się zrelaksuję”. Każda inna reakcja, zwłaszcza negatywna pokroju „Po co mi to?” lub „Pewnie wszystko zepsuję, jak zwykle”, może oznaczać, że Twój czas jeszcze nie nadszedł. A jeśli Twoją pierwszą myślą było „Mój były na pewno będzie zazdrosny”, wtedy na pewno jeszcze nie czas. Patrz punkt nr 3.

5. Na randkę masz tylko godzinę lub dwie w miesiącu

Otwórz swój kalendarz. Jak wygląda ten miesiąc? Jeśli jest przepełniony spotkaniami ze znajomymi, pracą, hobby i innymi zobowiązaniami, tak że nie masz nawet czasu na randkę przy kawie, to chyba wiesz, co powiemy. Błąd 404: Nie znaleziono gotowości na randkę. Spróbuj nieco ograniczyć plany, żeby pozwolić sobie na poznawanie ciekawych ludzi. Jeśli lubisz mieć zapełniony kalendarz, wykorzystaj tę tendencję na potrzeby randkowania: szukaj ciekawych singli lub singielek na Meetic i zacznij umawiać się na fajne, niezobowiązujące pierwsze randki. Ale już teraz zwolnij sobie czas i miejsce, zanim zaczniesz skomplikowany taniec dopasowywania pełnych harmonogramów z drugą osobą.

Jeśli jednak Twój kalendarz jest tak pusty, że aż razi w oczy, to również zły znak. Randki nie powinny służyć zapewnianiu sobie poczucia spełnienia czy zapełnianiu weekendów. Wykorzystaj czas, żeby na nowo odkryć swoje zainteresowania i hobby, a randki wpasuj pomiędzy jedno i drugie. Najlepiej jest mieć umiarkowanie zajęty kalendarz – tak żeby bez problemu znaleźć czas na lunch lub kolację, ale jednocześnie mieć o czym rozmawiać podczas samej randki.

Chcesz wyruszyć w świat randek i nowych ludzi? Zarejestruj się już dziś. Lub zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi randkowania, w tym jak znów się zakochać po pięćdziesiątce i jak udoskonalić pierwszą wiadomość na portalu randkowym.

Portal randkowy dla podobnie myślących singli!
Znajdź singli o podobnych zainteresowaniach
Zarejestruj się bezpłatnie