Poradnik4 minuty

Jak (znów) zakochać się po czterdziestce – rady dla singli i singielek

Jak (znów) zakochać się po czterdziestce – rady dla singli i singielek

Chcesz znów poczuć motyle w brzuchu i te emocje, dzięki którym wiesz, że naprawdę żyjesz? Pamiętaj, że prawdziwa miłość nie dyskryminuje ze względu na wiek – po czterdziestce masz takie same szanse zakochać się po uszy, jak dwie dekady wcześniej. Jednak niezależnie od wieku miłość potrafi przytłoczyć i całkowicie Cię zaabsorbować akurat wtedy, gdy się jej najmniej spodziewasz. Nikt nie wie, jak to działa, ale wiemy jedno – pozwala nam doświadczać życia i świata w zupełnie inny sposób. Dlatego też w Meetic dzielimy się kilkoma wskazówkami, które ułatwią Ci znalezienie drugiej połówki i zakochanie się – ponowne.

Czy to już czas?

Po rozstaniu, rozwodzie lub odejściu Twojego partnera lub partnerki znów jesteś singlem albo singielką, a do tego po czterdziestce. Ale wiesz co? To idealna okazja, żeby zacząć od początku i na nowo poczuć smak romansu. Pewnie już myślisz o znalezieniu kogoś nowego lub już korzystasz z pomocy portalu randkowego online. Jednak znalezienie drugiej połówki wymaga czasem nie tylko dobrych chęci. Dlatego też, jeśli jeszcze Ci się nie udało, nie zniechęcaj się – jesteś na dobrej drodze! Zanim zagłębisz się w świat miłości i randkowania, chcemy upewnić się, że to naprawdę już czas. Wsłuchaj się w siebie i zastanów się, jakie masz oczekiwania. Zapytaj siebie: Mam ponad 40 lat – jakiego związku szukam? Przelotnego romansu czy trwałego związku? Co wnoszę do związku i czego oczekuję od partnera lub partnerki? Od Ciebie – i tylko Ciebie – zależy, jakiego typu relacji szukasz.

Wypróbuj randki online

Randki online to prawdziwa rewolucja. Gdzie nie spojrzysz, zobaczysz potencjalnych partnerów i potencjalne partnerki szukających i znajdujących się online. W cyfrowym świecie najlepszym sposobem na znalezienie kogoś – niezależnie od wieku – jest portal randkowy online. Czy wiesz, że przynajmniej połowa Brytyjczyków zna parę, która poznała się online[1]? Zapomnij więc o stereotypach dotyczących portali randkowych online. Wiele innych osób już teraz korzysta z nich, żeby znaleźć miłość. Przezwycięż strach i pozwól sercu znów mocniej zabić. Meetic to prosty i bezpieczny portal randkowy online dla singli i singielek po 40 szukających romansu lub związku. Dojrzali single i dojrzałe singielki mogą założyć bezpłatne konto na Meetic i od razu zyskać dostęp do tysięcy osób szukających tego samego i mających podobne zainteresowania. Naszym celem jest pomóc Ci znaleźć idealną drugą połówkę, czyli osobę, z którą chętnie będziesz dzielić życie. Od Ciebie wymagamy tylko chęci dzielenia się wspaniałymi, pełnymi miłości chwilami z kimś innym. Zaufaj najnowszej technologii i pozwól jej pomóc znaleźć idealną osobę dla Ciebie. Poświęć kilka minut i zarejestruj się w portalu randkowym Meetic – zupełnie bezpłatnie. Powodzenia w poszukiwaniu miłości!

Randka ponad czat

Gotowość do nawiązania nowej relacji to kwestia pewności siebie i podejścia do życia. Miłość zwykle znajduje tych, którzy dbają o siebie. Siedząc w domu, w strefie komfortu, nigdy nie zyskasz szansy na znalezienie bratniej duszy. Czas wyjść! Przypomnij sobie te wszystkie rzeczy, na które od lat masz ochotę lub które lubisz robić. To mogą być wyjazdy w góry, gotowanie, degustacja win, fitness. Każda z nich to mnóstwo okazji na poznanie nowych osób. Meetic organizuje różnorodne spotkania i wydarzenia tematyczne dla singli i singielek po czterdziestce w całej Polsce. Kto wie? Może strzała kupidyna dosięgnie Cię na siłowni, w barze lub przy stole?

Ciesz się miłością – tu i teraz

Na początek zapomnij o zasadach, etykiecie i swoich założeniach… Po czterdziestce w miłości chodzi o to, aby być sobą. Ale co to właściwie oznacza, gdy czterdzieste urodziny masz już za sobą …? Czy szukasz emocji, towarzystwa, seksu lub po prostu ciepła i uczucia, pamiętaj, że masz do tego prawo. Nie ma jednej słusznej drogi do miłości. Już pewnie wiesz, że w życiu chodzi o to, aby cieszyć się teraźniejszością i dzielić te najlepsze chwile z kimś, kto jest tego wart. Dlatego też pozwól miłości i romansowi biec własnym tokiem – bądź sobą, nie spiesz się i czasami uśmiechnij się od ucha do ucha. Ciesz się rzeczami, które uwielbiasz – ciekawą dyskusją, wspaniałą kolacją albo nawet długą rozmową przez telefon. Jeśli masz ochotę, możesz rozmarzyć się o wspólnej przyszłości z kimś wyjątkowym, ale równie dobrze możesz zupełnie nie mieć ochoty na długofalowe plany. Dlatego najlepiej jest po prostu skupić się na miłym spędzaniu czasu w swoim towarzystwie. Od czasu do czasu podsycaj jedynie romans i ciesz się wspólnym życiem z tą drugą osobą.

[1] Źródło: Research Now 2018

Portal randkowy dla podobnie myślących singli!
Znajdź singli o podobnych zainteresowaniach
Zarejestruj się bezpłatnie